ETKİNLİK
06-11 May 2018

FIG Kongresi

ETKİNLİK KARNESİ
Etkinlik: FIG Kongresi
Tarih: 06-11 May 2018
Yer: İstanbul Kongre Merkezi
Katılım Ücreti:

FIG Kongreleri, dünya genelindeki harita mühendislerini, politika yapıcılar ve paydaşlarla, yeni bilimsel çalışmaları ve uygulamalarını paylaşmak üzere bir araya getiren heyecan verici etkinliklerdir. Bilim adamları, politika yapıcı ve karar vericiler, öğrenciler ve paydaşları harita
mühendislerinin uluslararası anlamda bugününü ve geleceğini etkileyecek tartışmalara katılmaya davet etmektedirler.

FIG, 1878 yılından beri Kongre ve Çalışma Haftası düzenlemektedir. FIG’nin ilk konferansı, 18-20 Temmuz tarihleri arasında Paris'te gerçekleştirilmiştir. 2018 yılında İstanbul’da yapılacak olan Kongre FIG’nin XXVI inci Kongresi olacaktır. Bu Kongre, FIG (Uluslararası Haritacılar federasyonu) ve Harita ve Kadastro Mühendisleri Odasınca (HKMO) düzenlenmektedir.

FIG Genel Kurulu, 2014 yılında Kuala Lumpur, Malezya’da gerçekleştirilen Kongrede, 2018 FIG Kongresinin ev sahipliğini yapmak üzere HKMO’yu seçmiştir. HKMO, FIG'nin liderliğinde unutulmaz birçok uluslararası etkinliği, FIG Komisyon Toplantılarını başarıyla düzenlemiştir.

Bir hafta sürecek Kongre etkinlikleri boyunca FIG'in Genel Kurulu, idari organlarının toplantıları ve 8-10 paralel oturum halinde teknik konferansları düzenlenecektir.
Önceki kongreler 2002 yılında Washington-Amerika Birleşik Devletleri’nde,2006 yılında Münih-Almanya’da, 2010 yılında Sydney-Avustralya’da ve 2014 yılında Kuala Lumpur-Malezya’da gerçekleştirilmiştir.

2018 yılında İstanbul-Türkiye’de düzenlenecek olan Kongresinde FIG katılımcılarını İstanbul Kongre Merkezi’nde ağırlayacaktır.